Стас мріє малювати

IMG_5970a
IMG_5970a

Про свого сина розповідає мама

Народився 2квітня 1996року в місті Рівне. Стасік дуже добра, чуйна дитина. В нашій сім’ї ми його називаємо Маленьким Сонячним Зайчиком. Він не тільки обігріває нас, як вогник, своїм теплом і любов’ю, він нас зачаровує своїми малюнками.

Малювати він почав з 4-ох років. Він не міг ходити через важку хворобу нирок. Діагноз: синдром-де Тоні-Дебре-Фанконі (нирки не виконують всі функції). Ходити він почав у 5 років. Малював майже кожен день. Я його садила біля вікна, і він дуже пильно за всім спостерігав, переносив побачене на папір. Влітку, коли був на вулиці, дуже любив малювати різних тварин, птахів, комах. Особливо любив малювати коней.

Він казав, що дуже мріє писати як професійний художник, вміти підбирати кольори і його мрія збувається. Зараз він навчається в першому класі Рівненської художньої школи, дуже старається гарно вчитися. Вдома багато часу проводить за мольбертом, читає біографії різних художників, любить вчити історію мистецтв, і це дає гарні результати – займає призові місця на різних конкурсах, отримує грамоти і подарунки. Також Стасік дуже любить ліпити з пластиліну: тварин, будинки, казкових героїв. Конструює різні речі з різних матеріалів. Він щасливий, коли люди дивляться на його картини, посміхаються і радіють.

Щасливі кроки майбутнього художника до здійснення мрії:

1. Відкриття першої виставки Стаса відбулося 2 квітня 2010, у день народження юного художника, напередодні Великодня, на сайті “Всі Мрії”. Щиро вітаємо Стасіка!
Роботи Стаса Мельничука дивіться в нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ.

2. Про другий крок і здійснення одразу кількох мрії Стаса на першому вернісажі Станіслава в місті Рівне 28 травні 2011 розповідь у ФОТОРЕПОРТАЖІ.

3. Наступний крок – інтерв’ю для дитячої радіопрограми “Реальні мрійники”. І знову в день народження – 2 квітня 2011! Чудовий подарунок до 14-річчя! Читайте в Новинах, слухайте на нашому сайті програму “Реальні Мрійники”, випуск №6.

4. Новим кроком стало визнання юного таланту та запрошення на зустріч з читачами в Рівненській державній обласній бібліотеці для дітей з нагоди Дня захисту дітей 1 червня 2011р. Наші Новини розповідають про святкову творчу зустріч .
До цієї події Стас намалював нові роботи.

5. Значне сходження Стаса стежиною мрій про живопис – участь у творчому конкурсі, влаштованому фондом “Інше життя ІІІ Міжнародному “Конкурсі без кордонів” (липень 2011). Художня робота Станіслава Мельничука в конкурсній програмі “Інвалідність – не факт!” здобула третє місце!
Серед учасників були представники 20 країн! Багато юних талантів
вікової категорії 13-16 років навчаються в художніх школах не один рік, а Стас в художній школі щойно завершив перший. Проте бажання та віра допомагають справжнім мрійникам йти до перемог!
Вітаємо, любий Стасіку!!!

6. 25 вересня в Київі відбулося нагородження переможців “Конкурсу без кордонів!”, на якому Стасу Мельничуку окрім привітань та подарунків за здобуте в конкурсі ІІІ місце було вручено особливий подарунок – туристичну пітівку для поїздки до Рима!
Щира вдячність Міжнародному фонду “Інше життя” (Президент Олена Балашова) та компанії “Ленд-Тревел” (спонсор).
Нових вражень та щасливий мрій, Станіславе!
Про святкову подію – в нашому фотоальбомі “Стас: Інше життя”.

7. В 2012 році Станіслав Мельничук став переможцем та дипломантом кількох міжнародних конкурсів з живопису – у Москві та Києві (на екологічну , космічну, протипожежну теми).

8. Восени  2012 р. Стас взяв участь у Всеукраїнській ініціативі “Додай читання” і розмалював книжкову шпаківню, яку було втановлено в кінопалаці “Україна” 14 листопадапід час святкового відкриття шпаківні (особливі стилізовані книжкові полиці з книжками та журналами для дітей) Докладніше про ініціативу “Додай читаннячитайте на сайті.

9. Наприкінці року 15 робіт Стаса відібрано організаторами виставки дитячої творчості у Німеччині. Ще 15 робіт вислано на запит організаторів виставки в Оттаві у лютому, згодом будуть передані на виставку в Америці. Інформація буде уточнюватися за надходженням від організаторів подій.

10. У Рівненському відділенні Національного банку України 9 січня 2012року відбулася презентація книги про гроші, яку проілюстрував Станіслав Мельничук. Таку пропозицію 15 річний художник отримав як переможець попереднього конкурсу, оголошеного НБУ. Телерепортаж Рівненської обласної державної телерадіокомпанії з презентації дивіться тут:
ВІДЕО РЕПОРТАЖ

11. Рівненське телебачення записало інтерв’ю зі Стасом для програми “Тінейдж-простір”

12. Неймовірно гарну книжкову шпаківню (проект “Додай читання”) розмалював Стас рідній школі на згадку, адже незабаром він завершить навчання у “Особливій дитині”.

13. В мережі Фейсбук розміщено альбом робіт “Мистецтво – це життя” задля підтримки хлопця та збору коштів на життєво необхідні ліки та художні матеріали. Саме творчість – сонячні фарби та фантастичні сюжети – дає юнаку наснагу жити, послаблюючи біль вродженої недуги. Картини викликали щиру приязну увагу, а деякі роботи знайшли нових щасливих власників.

14. Восени 2015 року в Києві у просторі Бібліотеки імені М.Реріха (директор І.Щербина) за підтримки Всеукраїнської ініціативи “Додай читання” організовано виставку картин Стаса Мельничука. Майже 2 десятки картин юного художника, серед яких – “Україна-2250”, “Велич майбутнього”, “Маунтбайк”, “Новорічна ніч”, “Поверхня планети”, Нічне озеро”, Село влітку”, “Зимова казка”, “Рожеві тюльпани” та інші – експонувалися впродовж місяця. Виставку відвідали численні читачі бібліотеки, відбулися екскурсії школярів ліцею 144.

15. У жовтні на вернісажі 19-річного художника Stas Melnychuk у Бібліотеці ім.Реріха в Києві вихованці особливого Ліцею-інтернату №2 зустрілися із Казкаркою Джінні (письменниця Євгенія Пірог).  Учні стали першими учасниками соціально-терапевтичної програми “Мистецтво жити” і разом з Джінні школярі вчилися “читати” картини, сприймати емоції, народжені живописом, музикою, словом. Діти, які мають вади здоров’я, захоплено слухали історію Стаса, розглядали його картини та, навіть, уявляли себе персонажами деяких картин – мріяли про цікаві подорожі, власні досягнення та казкові дива.

16. Одна з мрій, яку інтернатівці “замовили” спільно, невдовзі, в грудні 2015-го, здійснилася на свято Миколая: в інтернат завітали меценати й друзі “Додай читання” і передали в подарунок уподобану дітьми чудову картину “Зимова казка”.

17. В серпні 2015 року в місті Боярці на родинному фестивалі “СерпеньFamilyФест” активісти “Додай читання” організували доброчинну виставку-продаж робіт Станіслава Мельничука “Мистецтво в боротьбі за життя”. “Волошки”, “Соняхи”, “Яблука”, “Літній день” особливо припали до душі глядачам, учасникам творчої події в центральному парку містечка.

18. Весняні здобутки молодого рівненського художника Стаса Мельничука представлені для друзів “Додай читання” та широкого кола зацікавлених в альбомі Картини Стаса Мельничука, весна 2016 на сторінці Є. Пірог у соцмережі Фейсбук. У коментарях поціновувачі відзначають, що рівень майтерності юного ммитця помітно зростає, а теми живопису поглиблюються і вражають розмаїттям.

Нових звершень тобі, Стасе! Нових мрій!

Сподіватимемось, у всіх дітей мрії здійсняться!