Альманах «Блискуче перо»

Spakky21

Spakky21

 

Дитячий альманах «Блискуче перо» складається з окремих літературних доробків, створених дітьми спільно з письменником, літератором або фахівцем під час низки творчих зустрічей.
Приводьте дітей на майстер-класи “Блискуче перо” – учасники творчого процесу є співавторами, про що отримують особливу відзнаку Балакучого Шпака.

Альманахи “Блискуче перо” розміщують у мережі “книжкових шпаківень” – створюваних впродовж проекту особливих поличек з книжками у вільному доступі для дитячого читання в громадських місцях. Виготовлення книжкових шпаківень та тиражування альманахів ініціюється та здійснюється місцевими громадами, установами,  меценатами.
Барвистий Балакучий Шпак – творчий символ ініціативи «Додай читання» – збирає інформацію про творчі сторінки альманаху.

Допомогти дітям краще пізнати книгу, зацікавитися читанням та розвинути свої літературні здібності можете ВИ, якщо виявите власну ініціативу, базуючись на нашому досвіді.

Як це робимо ми за 10 кроків?
 1. 1. Запрошуємо письменника на зустріч-знайомство до дітей (15-30 чол.).
 2. 2. Влаштовуємо творче спілкування, впродовж якого діти за підтримки дорослих створюють літературний твір малої форми, невеликого формату (оповідка, загадка, байка, вірш тощо) та малюнки до нього.
 3. 3. Вручаємо всім дітям-співавторам відзнаки: «Легка пір’їнка» – дітям до 10 років, «Руде крило» – старшим за 10 років.
 4. 4. Вручення здійснює Балакучий Шпак – окремий персонаж свята літературних талантів, або запрошений письменник, що виконує поважне офіційне доручення Балакучого Шпака.
 5. 5. Готуємо по завершенню зустрічі електронний формат створеного тексту з дитячими малюнками до друку.
 6. 6. Розміщуємо тексти на доступних тематичних сторінках в Інтернеті: сайт письменника, веб-сторінка організаторів тощо, накопичуємо матеріали для випуску альманаху «Блискуче перо».
 7. 7. Верстаємо в загальний випуск літературний матеріал, створений дітьми впродовж 4-5 зустрічей, вказуємо всіх юних авторів, число та місце створення: наприклад, «Блискуче перо – Дивосвіт», м.Київ, №2(1). Нумерація є подвійною: загальна (визначається за письмовим заверненням до організаторів) та локальна (поточна місцева).
 8. 8. Видаємо альманах друком, залучивши місцевих меценатів, державні служби, видавництва, фонди, установи, (формат та наклад визначають місцеві можливості).
 9. 9. Влаштовуємо літературне свято «Книжки прилетіли», де Балакучий Шпак презентує альманах «Блискуче перо» місцевій громаді, літературній спільноті, дітям, ЗМІ. За особливі досягнення діти нагороджуються відзнакою «Легка пір’їнка Шпака» та «Руде Крило Шпака».
 10. 10. Розкладаємо разом з дітьми книжки-альманахи у книжкові шпаківні по всіх усюдах, святкуємо та нашу пісню співаємо «Читання – сила!».

 11. Додай ЧИТАННЯ – в читанні СИЛА!

Від Балакучого Шпака почула та вам все переповіла Джінні

Пишіть нам!