Прес-анонс

scan3a1

Всеукраїнська ініціативаДодай читання

scan3a1

 

Просвітницький соціальний проект, спрямований на активізацію читання та розвиток літературних талантів дітей.

Геть нудне байдикування! Краще додавай читання!

Мета ініціативи – створення середовища, спрямованого на активізацію читання серед дітей шляхом залучення широкого кола місцевих громад до розбудови мережі спеціальних книжкових поличок з дитячими книжками та журналами для вільного читання у громадських місцях. Розвиток літературних здібностей дітей через їхню спільну з письменниками участь у створенні серії друкованих альманахів дитячої творчості.

Суть проекту: у громадських місцях, де батьки з дітьми гуляють, а часто-густо й втрачають час в очікуванні – черга на каток, “променад” в торгівельному центрі, фойє кінотеатрів, поліклінік, кафе встановлювати «книжкові шпаківні» – різноманітної привабливої форми невеличкі полички-шафки з дитячими книжками і журналами у вільному доступі, які можна почитати і повернути на місце, заповнивши кілька «загублених» хвилин змістовним спілкуванням з дитиною і друкованим словом. Разом з тим, це точки інформування про культурно-просвітницькі заходи для дітей.
Проект впроваджує літературно-художній розвивальний формат “Блискуче перо” – творчі зустрічі письменників та художників з дітьми для спільного творення дитячого альманаху з метою розвитку літературних талантів дітей.

Соціальне спрямування ініціативи:

активізація читання;
розвиток літературної творчості дітей;
– оперативне інформування про книжкові новинки та заходи для дітей;
– суспільно-корисна спільна справа дорослих і дітей, урізноманітнення дозвілля;
– стимулювання технічної та дизайнерської творчості дітей;
виховання культури, в тому числі культури благодійництва.

Персонаж-талісман проекту Балакучий Шпак запрошує дітей на творчі зустрічі з письменниками, художниками, митцями. Впродовж спільної діяльності створюється матеріал для дитячого літературного альманаху “Блискуче перо“, який видається згідно місцевих можливостей і розміщується у книжкових шпаківнях із зазначенням дітей-авторів. Діти-автори отримують відзнаки “Легка пір’їнка” або “Руде крило”.

Untitled-7

Проект підтримують: громадяни та громадські організації, письменники та видавці України, бібліотеки та освітні установи по всій країні.
Експериментальний старт відбувся в Рівненському міському Палаці дітей у 2012. Перший альманах «Блискуче перо» створений і виданий пілотним накладам впродовж Форуму видавців у Львові у вересні 2012 р.

Станом на 1 листопада 2015 р.
– діють понад 120 книжкових шпаківень в Рівному, Києві, Тернополі, Львові, Кривому Розі, Острозі, Квасилові, Заліщиках, Летичеві, США (список).
– створено 14 випусків альманаху, в тому числі “Блискуче перо – United” у США.

Від 2013 року «Додай читання» є партнером Міжнародного руху LFL (Маленькі Вільні Бібліотеки), вперше в Україні книжкові шпаківні та паркові бібліотеки позначені на карті цього всесвітнього руху.

5294882Як це працює. Автор-координатор ініціативи «Додай читання» письменник Євгенія Пірог, керівник творчого об’єднання «Всі Мрії», разом з ініціативною групою місцевої громади впроваджують ініціативу “Додай читання” для підтримки читання і творчого розвитку дітей.
Книжкові шпаківні виготовляють на замовлення або власноруч. Встановлюються у велелюдних місцях, за необхідності це узгоджується з органами місцевого врядування. Фотозвіт надаєтьсятеріторіальному координатору “Додай читання”.
Книги, надані проекту – благочинна діяльність громад, установ, осіб, що підтримують соціальну значимість руху «Додай читання». Книжки позначаються єдиною символікою.

Перебіг подій висвітлює сайт автора, веб-сторінки учасників, соціальні мережі, наприклад, сторінка «Додай читання – ADD READING» і тематична група.

Автор-координатор проекту «Додай читання» Євгенія Пірог, сайт “Всі мрії” vsimrii.in.ua
Адреса листування [email protected]