23 березня 2016
Думаєте, школярам нудно займатися плануванням? А зовсім ні! Що правда, вдалому експерименту сприяли спеціальні завдання “перешкоди”. Треба було спочатку змайструвати макет книжкової шпаківні з паперу і розмалювати на свій лад. Такі “творчі випробування” дали час та наснагу поговорити з друзями про книжки, почути поради про видавничі новинки. Ось які плани до весняного читання склали школярики з Дружківки.
Розповідає бібліотекар Олена Ткаченко Elena Tkachenko.
“Читаюча малеча Дружківки вже змайструвала дивовижні міні-шпаківні, додавши у плани читання цікаві книжки.
Дивіться, яка краса відучора прикрашає письмові столи дівчат з Дружківки! Кожна учасниця підійшла до завдання креативно та зі старанням. Дехто навіть закодовував послання на шпаківні. І всі дівчата визначились із книжками, які обов’язково мають бути прочитані цими весняними днями.
Ці дівчатка-подружки ніколи не розлучаються – і в театральний гурток разом, і фотографуватись зі шпаківнями теж. Лєра Гонтарь (ліворуч) планує прочитати книгу Памели Треверс “Мері Поппінс”, Віталія Губарєва “Королівство кривих дзеркал” та Томаса Брецини “В усьому винне чародійство”. Ганнуся Лещенко (в центрі) сама пише віршики, вважає, що читання додає життю див та віри у краще. Мріє прочитати книгу Катерини Лебедєвої “Птаха Корабель”, Уейкфілд “Ляпікі та Злохвости” та Віталія Біанки “Мишонок Пік”. Карина Цибулько (правопуч) воліє прочитати “Пригоди детектива Ниточки” Гжегоша Касдепки, “Будинок який умів розмовляти” Марії Микицей та “Кота Чудила Майка Йогансена.
Кіра Штойко назвала свою шпаківню “Країна птахів”. Мріє ще раз перечитати серію книжок Волкова “Чарівник Смарагдового міста”. Марійка Баркалова захоплюється аніме, тож свою шпаківню прикрасила в цьому стилі, а ще японськими ієрогліфами написала “Ми любимо читати книжки”. Для себе Марія обрала Туве Янсон “Країна Мумі-тролів”, Толкієн “Хоббіт” та Керролл “Аліса в Задзеркаллі”.
Згодом міні-шпаківень додалося у школі №10.
Микита Поляшов неодмінно прочитає книжечки Анатолія Михайленка “Живі камінчики”, Альберта Іванова “Звичайні пригоди “олімпійця” Михайла Єнохіна” та Євгенії Пірог “Марися та котячі походеньки”.
Буднік Ксюша додає до свого плану читання книжки Едуарда Успенського “Любимая девочка дяди Федора”, Юрія Коваля “Алий” та “Алладин в Стране гигантов”.
Сергій Іванов планує читати книги Лариси Денисенко “Ліза та Цюця П.”, Ільченка Олеся “Таємниця старої обсерваторії” та Галини Малик “Вуйко Йой і Страшна Велика Кука”.
Настя Кіценко дуже хоче прочитати книжку Сашка Дерманського “Чудове Чудовисько та Погане Поганисько”, Марини Москвіної “Моя собака любит джаз” та “Смішні оповідання про школу”.
Олексій Огородник планує прочитати “Таємницю старої обсерваторії” Олеся Ільченка, вірши Івана Андрусяка зі збірки “Усе солодший сад” і збірку “Смішні оповідання про школу”.
Веремейко Данило до весняного читання обрав книжку Сашка Дерманського “Чудове Чудовисько і Погане Поганисько”, Сінкен Гопп “Юн та Софус” та Тетяни Щербаченко “Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала”.
Волошко Дмитро запланував прочитати книжки “Живі камінчики” Анатолія Михайленка, “Абетку здоров’я” Тетяни Бойченко та “Джон Джей Скупій та скрипаль Ден” Джона Чіарді.
Даринка Кормилець загадала собі прочитати протягом весни казку братів Грімм “Зачарована красуня”, Ганни Селівончик “Великі таємниці” та віршики Івана Андрусяка зі збірки “Чупакабра та інші зайчики”.
Катруся Шматова читатиме “Абетку здоров’я” Тетяни Бойченко та “Джон Джей Скупій та скрипаль Ден” Джона Чіарді, а ще “Чарівні окуляри” Миколи Грибачова.
Отакі в нас в Дружківці читарики”, – пише пані Олена.
А розворушило книжкову тему читацьких уподобань та планів майстрування паперових міні-шпаківень. Вам також це під силу. Роздрукуйте наш макет розкладки, приготуйте ножиці, клей, фарби чи олівці і – читайте на здоров’я!
www.vsimrii.in.ua