Новини книжкових шпаківень в Україні

  • 7 Червня, 2016
IMG_2584

Весна для пташок – плідний час на важливі справи 🙂 Тож Балакучий Шпак хвилини не гаяв і завітав до “новоспечених” книжкових шпаківень, та й давніх знайомих не забув.

У київській спеціалізованій школі № 96 у початковій школі до тижня читання відкрили книжкову шпаківню, що стала №151 у Всеукраїнській ініціативі “Додай читання”. Тепер малюки розмірковують, як оздобити книжкову хатинку 🙂

IMG_2584

А от у Львові, у Центральній дитячій бібліотеці, книжкова шпаківня вже має досвід залучення дітей до читань, адже саме тут правцює чудовий бібліотекар Тетяна Пилипець.

1317413738583n №127

Із Балакучим Шпаком в неї дуже давні стосунки, та й інших ідей та проектів у бібліотеці – мов пташок у зграйці 🙂 Тож тепер ця міні-бібліотечка тримала відзнаку Всеукраїнської ініціативи “Додай читання” – індивідуальну реєстраційну табличку, що дає можливість позначити бібліотеку на мапі міжнародного проекту Маленьких Вільних Бібліотек (LFL). Читання – всесвітня сила!

 

Цікавезною виявилася подорож до Івано-Франківська, де у школі №6 певний час вже діє книжкова шпаківня №126.

З її ініціаторкою, шкільною бібліотекаркою п.Наталею Стасюк, казкарка Джінні здружилася завдячуючи мережі Інтернет (сила сучасних технологій!), а з читачами побачилася вперше. Втім, це не завадило дітям гарно підготуватися: здекламувати кілька віршів і подарувати свої малюнки.

13226914n №126

А от до Бібліотеки на Кавказькій у Києві завітали школярі зі 115-ої школи, і встигли й читання додати, і казку про книжкову шпаківню вигадати та навіть – зробити експромт-постановку за її мотивами. Там і Принцеса, і Дракон, і гноми, і Пірат і Сищики – усе, як годиться, як “книжка пише”. Звісно, оздобити книжкову шпаківню (яка тут, до слова, дуже особлива) кортіло невідкладно З чим і впоралися на втіху бібліотекарям. Ось вона – книжкова шпаківня №152 !

IMG_2800 №152

На канікулах продовжують активно читати школярі села Грем’яче Острозького району Рівненської області. Про це дбає і сільська рада, і головне – бібліотекар Лариса Лаптєва. Саме активність п.Лариси дозволила бібліотеці виграти міні-грант, завдяки якому тут, у невеликому селі на Рівненщині вже побували кілька дитячих письменників. Ще й книжок впродовж проекту на полицях додалося, щонайменше із 100.

А вже скільки читачів та друзів – і не порахувати! Хіба що, мапу читацьких справ скласти 🙂 Спробуйте й ви!

IMG_2889

IMG_2885 №153

До шпаківні №121 у Києві, у гімназії №267 “злетілися” кілька четвертих класів одразу – із казкаркою Джінні познайомитися-побачитися, про книжкові цікавинки дізнатися, ще й з Балакучим Шпаком у паліндроми побавитися. Так жваво та книжково зустрічали прийдешні літні канікули, що й плани до читання обговорили. Розмаїття в уподобаннях дуже Шпаку Балакучому до вподоби, авжеж!

IMG_2696 №121

Тож нових книжкових пригод усім впродовж читацького літа 🙂