24.10.2019, Київ
Затишну бібліотеку на вулиці Парково-Сирецькій, що по-сусідству з парком із київською дитячою залізницею, діти відвідують залюбки, особливо – зі школи №20, що теж неподалік. Цього разу завітали 6-А і 6-Б, дехто вже знайомий з книжками «Агент… Щастя», «Кіт Мармур…», які є в бібліотеці, тож розмова письменниця-читачі-бібліот
В школі-інтернаті санаторного типу діти уважніше ставляться до піклування про здоров’я, тож тема інклюзії – в житті і книжках – знайшла щирий відгук. Школярі з цікавістю дізналися про фантастичну історію Дмитра Ружевича, хлопця з Донеччини, що попри тяжкий недуг спромігся мандрувати у візку визначними місцями країни та світу. Ці пригоди покладені в основу книжок «31 меридіан» і «7 дорослих днів», в яких читає і мандрує, зростає і знаходить справжніх друзів Петрик, прототипом котрого став Дмитро.
Окрім книжок, учнів зацікавили й незвичні для них мови та абетки. Жестовою мовою діти навчилися вимовляти власні імена та разом з Джінні вивчили кілька жестів-слів. Справжній захват викликали командні змагання – написати повідомлення абеткою Брайля. Чудово, що в бібліотеці знайшлося кілька книг шрифтом Брайля, аби читачі на дотик пересвідчилися в особливостях такого способу читання. Звичайно, ці практичні експерименти налаштували на важливу і змістовну розмову про те, що світ повен різноманіття, люди мають багато відмінностей, але ми єдині в бажанні відчувати до себе повагу і гідність.
Дякую @Irina Dzyubenko за організацію події.