“Додай читання” & “Little Free Library”

  • 19 Липня, 2013
IMG_72722

17 липня 2013

Вперше 17 липня в Україні з’явилися вільні бібліотечки, позначені номерними знаками міжнародного книжкового руху Little Free Library. Ними стали три книжкові шпаківні – особливі стилізовані книжкові полички з книжками у вільному для читання доступі, що функціонують в Рівному: в Палаці дітей та молоді, кінопалаці “Україна” та кафе-кондитерській “Мелін”. Загалом, завдяки Всеукраїнській ініціативі “Додай читання” (автор Євгенія Пірог), що стартувала в Рівному, таких міні-бібліотечок для дітей в країні вже більше сотні. За рік справу підхопили та впроваджують також у Тернополі, Київі, Львові, Острозі. Зваживши на досягнення, засновник LFL Тодд Бол подарував ініціативі “Додай читання” ексклюзивні номерні таблички, які свідчитимуть про занесення відповідної “читацької точки” на світову мапу міні-бібліотечок.

IMG_72722

Одночасно з цим табличкою Додай читання – LFL позначено телефонні будкі з книжками в парку Шевченка в Рівному. Нещодавно вони встановлені тут за ініціативи журналіста Олександра Курсика, засновника інфомаційного порталу “ЧаРівне”, і прийшлися містяням “до смаку”. Появі паркових бібліотечок в телефонних будках сприяв Рівненський Укртелеком та керівництво парку.

IMG_7277
на фото: С.Гридін, М.Ющук, Є.Пірог

Mwlqooi2
на фото: О.Курсик

Спільну акцію “нумерування” міні-бібліотечок проведено на знак співпраці “Додай читання” та “ЧаРівне” у подальшому розвитку проектів з активізації читання в країні. Ми готові ділитися досвідом та вітати нових “мешканців” світового книжкового та читацького руху.
Читання – сила!

IMG_7279

ТЕЛЕВІЗІЙНІ РЕПОРТАЖІ з місця події:

Телеканал Рівне 1

Телеканал РТБ

Більше фото тут.