Читацькі пригоди Джінні у Кривому Розі

  • 11 Грудня, 2016
IMG_6411

6-7 грудня 2016

Читачі у школі 114 міста Кривий Ріг два роки активно долучаються до пректів Всеукраїнської ініціативи “Додай читання” – зробили багато книжкових шпаківень, які втановили по всьому району, зняли кілька відео про цікаві книжки для марафону “42 КМ”, здійснили веселі постановки за сценаріями Євгенії Пірог, авторки цих проектів. Діти почали більше читати, дружити та ділитися книжками, примножуючи коло читання.

IMG_6411

Школярі зраділи, дізнавшись, що Джінні та її казковий друг Балакучий Шпак зібрали валізи – нових книжок, звісно – і готові вирушити в дорогу до них. Найперше, цією радістю учні-читачі поділилися з навколишніми школами. Тож поїздка на Дніпропетровщину 7 грудня 2016 стала головними пригодами Джінні та Балакучого Шпака цього сезону!

IMG_6468

Дарма, що на світанку потяг непередбачувано зупинився на півтори години через несправність стрілки і не доїхав до центрального вокзалу! До слова, ви в курсі, що тяглість цього міста – близько 130 кілометрів? Тож до фінального місця призначення – у міський район Інгулець – ще їхати і їхати!

IMG_6419

А там – зустрічі з 2-ми, потім 1-ми класами, далі долучаться гості з 5 сусідніх шкіл, за ними –  3-4 класи і на завершення першого дня – дружня бесіда з бібліотекарями району. Хіба можна схибити у такому”розкладі” подій, чітко спланованому керівництвом школи, директором п.Людмилою Хорьковою? Балакучий Шпак мусив встигати – бо ж діти тут дуже хочуть читати!

IMG_6443

Тож все неймовірно казково і цікаво складалося, встигалося, читалося. 🙂 Кожного разу аудиторія збиралася до 80 учнів, в актовій залі зійшлися школи-сусіди – то ще + 200 читачів!
Говорили про вірші і про космос, про різдвяні бажання і детективні сюжети у книжках Казкарки Джінні. Грали у “Пташину пошту”, провели тренінг юних астронавтів “у скафандрах”, співали улюблену пісню “Читання – сила!”.

IMG_6449

І разом діти зібрали чималу бібліотечку для Дмитра Ружевича – хлопчика-інваліда з Донеччини, яких з книжками здобуває і нових друзів. Всі книжки просто на місці діти проштампували екс-лібрисом “Бібліотека Дмитра Ружевича”, тож разом з дружніми листами хлопцю відішлють днями цю добру читацьку посилку.

IMG_6455

…За рейтингами освітян у школі 114 – найактивніші та найуспішніші учні в місті. В цьому легко пересвідчитися на місці: зацікавлені, доброзичливі погляди дітей і “вимога” старшокласників до директора – запросити письменника й до старших учнів. В школі є зала Європейська – з історією створення Євросоюзу, зала українська, патріотична – тут святкування набувають особливого колориту. Є у школі зала “Рідна школа”, “Наше місто”, чудова бібліотека, шкільна газета і радіо – діти встигли взяти інтерв’ю, тож чекаємо на продовження цього вельми активного спілкування у перший день поїздки.

IMG_6421

Адже був ще й другий, не менш виразний день!

IMG_6489

Тепер Балакучий Шпак і Джінні вцентральному районі міста завітали до Вальдорфської школи та гімназії 49, де були зустрічі з школярами та методоб’єднання вчителів молодшої школи та шкільних бібліотекарів. Якщо й тут “порахувати аудиторію”, то мали б 3-4-5-ті класи вальдорфців, 80 гімназистів та стільки само міських педагогів.

IMG_6527

Головне – це були драйвові, зацікавлені, співочі та майстровиті діти й дорослі, з яким разом ми додали море любові до читання у Кривому Розі!

IMG_6553

Дякую всім, хто планував, підтримував та здійснював цей потужний план “навернення” дітей до книжок та читання!

IMG_6452

ДЯКУЮ, ДРУЗІ !

IMG_6571

Більше фотографій та вражень на сторінках Evgenia Pirog та “Додай читання” в соціальних мережах: