“Блискуче перо” до Новорічних свят

  • 5 Січня, 2013
IMG_4203s

28 грудня 2012

Від середини вересня до завершення 2012 року в Києві, Тернополі, Рівному та Львові розгорталося творення дитячих альманахів “Блискуче перо”. Це творчий формат Всеукраїнської ініціативи “Додай читання”, спрямованої на розвиток дітей через активізацію читання. Альманахи складаються із дитячих літературних доробків, створених спільно з письменниками та митцями впродож майстер-класів.

IMG_4203s

Авторами казок стали школярі київських шкіл №97 та 61, відвідувачі центру “Дивосвіт”, тернопільські, рівненські та львівські діти. Специфіку події відображено у назвах збірок: Блискуче перо – Дивосвіт, Віночок, Ай Ті, Форум, Дивокрай, Мелін, Палашка…

Детальніше про здобутки “Блискучого пера” на нашому сайті у відповідному розділі.

У підсумку під завісу року видруковано пілотні наклади 6-ти випусків, ще 2 знаходяться на завершальній стадії роботи. Майже 350 дітей стали співавторами 31 казки та 3 віршів. Допомагали їм письменники, бібліотекарі, наукові працівники музеїв, співаки, журналісти, вчителі…

За словами учасників – і дітей, і дорослих! – спільний творчий процес відбувався захопливо, щиро, святково. Відповідно і результат, яким хочеться кожному співавтору поділитися: батьки втішаться творчим крокам малечі, друзі дізнаються про цікаву “книжкову гру”, і всі разом – додадуть читання!

Особливо важливим для дітей є факт спільної з дорослими діяльності, рівноправного творчого спілкування та набуття нових знань, вмінь та навичок. Ті, хто відчув на собі як “додавати читання”, пізнають літературний процес, дізнаються про книжкові новинки, знаходять нових друзів і відтепер впевнені: читання – сила!

Логічно постає наступна задача – тиражування альманахів! Долучайтеся, сміливіше!