Home icon Головна»ТВОРЧІ ПРОЕКТИ»Дмитрикова бібліотека Рекорд
Дмитрик: директор Першої ПРИВАТНОЇ ВІЛЬНОЇ бібліотеки

14 грудня 2016

Історія події розпочалася із листування восени 2015 року з підлітком на інвалідному візку Дмитром Ружевичем з села Сергіївка на Донеччині. Аби хлопець не сумував наодинці йому почали надсилати листи діти з усієї країни - читацькі друзі Балакучого Шпака і Всеукраїнської ініціативи Додай читання. Про це - в групі Дмитрикова пошта: БІБЛІОТЕКА. Натомість разом з дружніми листами почали надходити книжки.

Map_Libr_Dm5

Так листування перейшло у створення Першої ПРИВАТНОЇ ВІЛЬНОЇ бібліотеки, директором якої став 13-річний підліток.
Окрема карколомна історія - про те, як не складалися і таки склалися обставини зустрічі, де я мала побачитися з Дмитром і його родиною наживо, та головне - було заплановано відкриття приватної бібліотеки, яку збирає для особливого хлопця усі країна.

IMG_66732

Коли в голові склався план, а мама Дмитра і він сам підтримали це, впродовж місяця тривали мої телефонні узгодження, пояснення та перемови з головою села п.Оленою, директоркою школи п.Світланою та директоркою сільсько бібліотеки п.Оксаною. Звісно, для сільської спільноти така подія - дивна і не зовсім зрозуміла. Звичніше хлопця й родину не помічати, аніж бачити їх "винуватцями" подій такого рівня! Письменниця з Києва, телебечення з області, волонтери з Краматорська... - і все задля їхнього непомітного Дмитра?
Голова села виконала обіцянку і принесла Дмитру до хати етажерку для книжок - їх ще з минулого дня Св.Миколая надсилали Київ, Ковель, Франківськ, Кривий ріг...
Поступово інші місцеві посадовці замислилися і розпитували, яким чином їм долучатися: хто словом, хто ділом, хто дитячим концертом для гостей.

IMG_6664

Аж тут - ВІТРЯНКА,
Все зупинилося, але не "дзиґа" в голові Джінні Evgenia Pirog. Обговорили перенесення свята в клуб - але є вітрянка і туди тідей не пустить. Тоді ще й мама, п.Людмила "ошелешила" новиною: на 14 грудня (день запланованої та анонсованої події) хлопця викликають до кардіолога. Це - без варіантів, мусять їхати в Краматорськ до лікарні.
О!! Кому "стоп", а Балакучому Шпаку - "зелене світло"! Варто знайти у тому ж Краматорську гарне "читацьке" місце - і пазли мають шанс скластися. 

IMG_6685
Тож посвята Дмира Ружевича у директори Першої приватної ВІЛЬНОЇ бібліотеки відбулася за планом - в той день і час, коли й очікували всі причетні і усі "вболівальники" й друзі "Додай читання". Абсолютно справедливо, як на мене, чарівним майданчиком стала бібліотека школи №12. Саме бібліотекар Валентина Древелькова восени 2015 після мого виступу на обласному семінарі бібліотекарів активно підхопила ідеї "Додай читання" та "увімкнула" школярів до книжкових справ по всьому району. І книжкові шпаківні робили, і книжки розносили, і читацьких подій тут побільшало.

IMG_6668
Тож на посвяту Дмитра в директори і передачу хлопцю екслібриса, "символа посади", зійшлися давні й нові друзі. Журналісти Телеканалу До ТеБе, волонтери Maksym Potapchuk, Anna Aladeva-Kushch, Alla Kusch, Краматорські Бджілки, вчителі, школярі, малеча - усі затишно розмістилися в бібліотеці школи. Старшокласники і школа дуже допомогли з усіма організаційними моментами, за що величезна ВДЯЧНІСТЬ! Усіх знайшли, доставили, розсадили, нагодували, і разом з гостями - обдарували Дмитра.
Книжками, іграшками для сестрички та головне - УВАГОЮ! А які пісні Дмитру голосисті школярки заспівали! У рідному селі б позаздрили!

IMG_6699
Тож свято, якого так усі чекали - сталося! І перша в житті телезйомка, і журналістське інтерв'ю для газети, і нові друзі, і шалені, щирі, живі емоції. І листи з подарунками від юних киян, школярів ЗОШ №267 (які напередодні вчитель Alina Pirog довозила мені, аби я мала їх до поїзда) радо передала. Все склалося щасливо - не інакше, Св.Миколай допомагав :)

IMG_6704
П.С. А Сергіївка нехай поки "зітхне з полегшенням" від "вітрянки", а згодом долетить і до них непосидючий Балакучий Шпак та невгамовна Казкарка Джінні ))
Це не "боляче", це гамірно, весело і дружньо! Бо така в ЧИТАННЯ - СИЛА!

(фото із заходів з Дмитром Ружевичем "Посвята в директори бібліотеки", що відбувалися у школі №12 міста Краматорськ)

Група у мережі ФБ: www.facebook.com/groups/DmytroLetters/

ВІДЕО репортажі телеканалів:

Національний регіональний телеканал До Тебе
Телеканал Еспресо TV 
Регіональна студія На пульсі